Радионица професионалне орјентације

У нашој школи ,30.11.2017.године у одржана је радионица на тему професионалне оријентације. Радионица је део активности пројекта "Информисање ученика припадника ромске националне мањине о кооперативном образовању и подршка ученицима и ученицама да се укључе у образовање по кооперативном моделу", који Праксис спроводи уз подршку немачке организације за технолошку сарадњу Гиз.Овај пројекат је део ширег пројекта Реформа средњег стручног образовања у Србији.
Радионицу је водила Марина Остојић - педагог и консултанткиња у области професионалне оријентације , Центар Инвентива, а радионици су присуствовали представници Праксиса, Марија Дражовић и Владимир Лукић.
Циљ радионице је оснажити ученике ромске националности да упишу и заврше средњу школу, упутити их у опције које нуди средње образовање.
Ученици су у пратњи својих родитеља, активно учествовали у радионици уз подршку педагога школе Јелене Вукашиновић.

20171130 131106 Custom