Willkommen

Willkommen такмичење из страних језика у организацији немачко-аустријског културно-едукативног центра, дана, 19.5.2018.године са почетком у 9 часова, одржано је у ОШ „Академик Миленко Шушић“ Гуча.

На такмичењу су учествовали ученици основне школе из Гуче и Каоне, као и ученици средње школе „Драгачево“ Гуча. Такмичило се 18 ученика. Пре почетка такмичења ученици и наставници су имали обезбеђен доручак.
Циљеви овог такмичења су:
-популаризација страног језика у основним и средњим школама,
-умрежавање и међусобна сарадња основних и средњих школа,
-успостављање сарадње основних и средњих школа са удружењима грађана у циљу јачања цивилног друштва,
-размене знања и добре праксе из наставе страног језика,
-развијање свести код деце о важности поседовања језичких компетенција,
-награђени ученици имаће прилику да се упознају са културнин и историјским баштинама аустријске престонице културе, Беча
Захваљујући наставницима енглеског језика, који су препознали значај овог такмичења, дата је могућност да учествују ученици од 4. до 8. разреда, као и ученици од 1. до 4.године средње школе.
По календару такмичења МПНТР ту могућност имају ученици, само, у 8.разреду основне школе и у 4.години средње школе.
Овом приликом захваљујемо се наставницима енглеског језика Гордани Марковић, Вери Живковић и Гордани Каровић на ентузијазму и жељи да ученицима пруже задовољство да провере својих знања из енглеског језика и да их упореде са знањима ученика из Србије.

20180519 090737