ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ

Данас, 15 септембра 2023.год. ученици наше школе обележили су ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА,СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ.
Садашњи симболи наше државе у употреби су од 2004.год., а Народна скупштина донела је 2009. год. Закон о употреби симбола. Идеја о прослављању овог празника, прославља се од 2020. год. Циљ је оснживање јединства српског народа у Србији и Српској, али и јачање култа националне заставе. Вексилологија је наука која проучава заставе, а хералдика наука о грбовима. Данас су наставници са ученицима управо разговарали на ову тему. Ученици првог циклуса своја осећања везана за тему представили су и цртежима.
После интонирања државне химне првог септембра, ученици су и данас показали поштовање симбола наше Државе.