ШТА НАМ ТЕШКО

Основна школа „Академик Миленко Шушић“ у Гучи на челу са директором школе Драгицом Дојчиновић, наставницом географије Оливером Пантелић, као и наставницом српског језика и књижевности Катарином Јанковић покренула је занимљиву акцију кроз пројекат „Учимо са птицама“ који је на конкурсу „Шта нам тешко“, а у оквиру пројекта „Млади су закон“ које финансира Министарство омадине и спорта Републике Србије, а спроводе Млади истраживачи Србије са партнерима одобрен је као један од 135 најбољих #ШтаНамТешко акција.

Наш пројекат „Учимо са птицама“ имао је за циљ прављење учионице на отвореном, у дворишту наше школе. Циљ нам је био да нашим ученицима обезбедимо адекватан простор за наставу у природи. Желели смо да у ери дигитализације наши ученици пронађу баланс између традиционалног облика наставе и константног технолошког напретка. Захваљујући новчаним средствима Министарства омладине и спорта наша акција је покренута. Буџет од 48.000 динара смо утрошили на постављање столова и клупа. У саму акцију укључено је читаво наставно особље школе као и наши ученици, коју су учествовали првенствено у лакирању, као и постављању столова и клупа. Лоши временски услови и снег стопирали су нашу акцију која ће до краја бити реализована са доласком пролећа. Лепо време донеће наставак наше акције уз помоћ новчаних средства које ће обезбедити сама школа, локална самоуправа наше општине као и бројне донације драгачевских фирми и наших суграђана.