ШТА НАМ ТЕШКО

Основна школа „Академик Миленко Шушић“ у Гучи на челу са директором школе Драгицом Дојчиновић, наставницом географије Оливером Пантелић, као и наставницом српског језика и књижевности Катарином Јанковић покренула је занимљиву акцију кроз пројекат „Лепота је у очима оног ко је посматра“ који је на конкурсу „Шта нам тешко“, а у оквиру пројекта „Млади су закон“ које финансира Министарство омадине и спорта Републике Србије, а спроводе Млади истраживачи Србије са партнерима одобрен као један од 132 најбољих #ШтаНамТешко акција.
Пројекат „Лепота је у очима онога ко је посматра “ имао је за циљ прављење паноа који ће бити постављени у холовима наше школе. Панои ће послужити наставном особљу наше школе, како старијим тако и млађим разредима у излагању свега онога што наша деца знају и умеју. Захваљујући новчаним средствима Министарства омладине и спорта акција је покренута. Буџет од 42.000 динара утрошен је на прављење и постављање паноа. У саму акцију укључено је читаво наставно особље школе као и ученици. Велику захвалност дугујемо и Димитрију Станишићу, предузетнику из Гуче, који је помогао у реализацији ове акције.