Светски дан здравља

Данас је у нашој школи обележен Светски дан здравља. Ове године глобална кампања која прати овај важан датум, спроводи се под слоганом “Градимо правичнији, здравији свет за све”. У условима пандемије још више него до сада смо увидели значај оне важне изреке “Здравље је највеће богатство”. Представници Ученичког парламента у сарадњи са педагогом школе на сликовит начин представили су ову тему, док су ученици са учитељицама такође причали на тему важности здравља. Јако је важно да освестимо здраве навике и здраве стилове живота. Здрав човек може све. Од непроцењивог је значаја да сваком појединцу буду омогућени животни и радни услови који подржавају здравље.Здравље је главни ресурс за просперитет. Здрав осмех може да промени свет.
Будите здрави, поштујте и чувајте своје здравље!