Дисово пролеће

Ученици наше школе освојили су бројне награде на конкурсу за литерарне радове Основних школа Моравичког округа на 60. Дисовом пролећу.
Прва награда за поезију млађем узрасту додељена је Валентини Росић 3-2 за песму “Осмех на лицу – пишем ћирилицу”.
Друга награда у истој категорију припала је Марти Чакаревић 3-2 за песму “Дечја машта, дечји свет”.
У категорији прозних радова:
Друга награда додељена је Лари Милетић ученици 3-2 за рад “Пролеће без песника”.
Трећа награда додељена је Ружици Раичић 2-1 за радове “Породица је моја сигурна лука” и “Пролеће”.
Једногласном одликом жирија похваљена је наша школа за највећи број квалитетних радова послатих на конкурс.
Награде је примио педагог школе на свечаности у ОШ”Владислв Петковић Дис” у Заблаћу, 24.5.2023. године у 12 часова. Ученици нису били у прилици да приме награде због одласка на Наставу у природи.
Хвала свима који су препознали таленат наших ученика. До следећег Дисовог пролећа, шаљемо велике поздраве из Гуче!