” Ко сам теби, шта сам себи”?

Данас је у одељењу 5-1  одржана радионицу на тему” Ко сам теби, шта сам себи”?
Циљ радионице је оснаживање ученика да “слободно” искажу своја размишљања о себи, као и мишљење о својим другарима. Да се у својој вршњачкој групи и колективу осећају самоуверено и битно. Да сагледају шта други мисле о њима и да заправо “виде” колико познају једни друге. Управо то смо сви заједно и доказали. Излистали смо шта мислимо о себи, а шта о другима. И управо смо закључили да познајемо једни друге, чак можда и више него што смо мислили. Сви смо били под утиском. Били смо срећни и осећали смо се задовољно, јер смо сви са својим паром били изузетно искрени. Делили смо своја искрена мишљења једни са другима, аплаудирали свакоме за своју искреност и похвалили јавно сва размишљања ученика.
Сви смо се на крају часа осећали изузетно снажно, самоуверено, сигурно у свом окружењу, срећни што смо препознали једни друге и открили “ Ко смо себи , а ко другима”!
Остајемо у нади да ћемо се још боље упознавати временом које долази!!!