Моја осећања

Активности које су пратиле цели ову недељу биле су у светлу немилих догађаја од прошле недеља.
Сви смо себи постављали питања како се осећамо ми сами, како су други око нас. Управо једну од тих активности педагог школе Јелена Вукашиновић у сарадњи са учитељицом 3-2 Зорицом Обрадовић и ученицима реализовао је на часу ликовне културе. Радионица под називом “Како се осећам” пробудила је у свима нама дубоко потиснута осећања. Разговарали смо на ту тему, питали једни друге како смо. Разменили смо своја осећања, саслушали осећања других око нас. У завршном делу смо представили наше емоције цртежом/ ликовно изражавање на ову тему.
Сви ученици су са великом озбиљношћу прихватили задатак. Заједно смо анализирали цртеже и пробали да “ прочитамо” шта је наш друг нацртао/ како се осећа.
Сви заједно смо се уверили да је јако важно да знамо шта наши другари осећају и како су. Некада и без речи можемо препознати емоције других око нас.
У нади да се дешавања од