Путевима драгачевских ткаља

Данас су ученици наше школе , представници Ученичког парламента у сарадњи са педагогом школе Јеленом Вукашиновић у Културном центру у Гучи, присуствовали отварању изложбе у оквиру пројекта „Путевима драгачевских ткаља“. У циљу одржавања стваралаштва и традиције ученици наше школе били су полазници школе ткања.Пут који су уткале драгачевске ткаље мора се наставити и бити нам стална инспирација и сећање, подстрек али и обавеза да не заборавимо Рајку Боројевић, хероину једног времена.
Стална музејска поставка „Драгачевска задруга жена – хероина једног времена “ сведочи о нитима које никада не смеју бити покидане.
Наши драги сарадници из Културног центра били су дивни домаћини данас.За све присутне поред пријатне атмосфере припремили су и пригодно послужење за све ученике. Осмеси ученика доказују колико су уживали.
У нади да нашу традицију никада нећемо заборавити, жељно чекамо нека следећа дружења.