Радионица – Технике учења

Данас су у оквиру часа одељењског старешине у одељењу 5-1 ученици у сарадњи са педагогом школе учили о техникама учења. Уз радионичарски тип рада, ученици су и записивали у својим свескама најважније информације везано за учење. Пуно смо тога научили али и доста тога смо знали- кажу ученици. Од учења до заборављања мала је нит, зато је потребно да стекнемо радну навику, ако је немамо и кренемо кроз свет учења сигурним корацима. Ученици су добили домаћи задатак да направе свој план учења и представе свој начин како би могли и остали ученици да чују и науче једни од других.
Вршњачко учење је најбољи модел учења па ће ученици управо помоћи једни другима да што боље и лакше успоставе међусобну комуникацију и да што лакше овладају техникама учења, што је заправо био и циљ радионице.Уз осмех настављамо даље, сигурнији у себе и убеђени да све можемо и хоћемо. Учимооооооо!