Професионална оријентација и помоћ у одабиру занимања

У четвртак, 08.02.2024. године ученици осмог разреда са почетком у 12 часова у ђачкој трпезарији имали су тестирање везано за Професионално оријентисање и помоћ у одабиру будућег занимања.
Национална служба за запошљавање, Центар за информисање и професионално саветовање (ЦИПС) филијала Чачак, Анђелка Маринковић -дипломирани психолог извршила је тестирање ученика. Уз асистенцију педагога школе ученици су радили тестове личности, као и тестове професионалних намера.
Ученици ће резултате тестирања- повратну информацију добити после обраде тестова, где ће код педагога школе на индивидуалним разговорима у присуству родитеља моћи да сазнају своје професионалне намере као и резултате тестова.
Сви смо уживали у друштву наших сарадника. Још једно ново искуство које ће ученицима помоћи да што боље сагледају своја интересовања, потребе и жеље везано за помоћ у одабиру будућег занимања.
У нади да ће ученици одабрати и уписати жељене школе, до неких наредних сусрета.